از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب خودداری کنید

ضد آفتاب

حدود ۹۰ درصد از آسیب های پوستی سنین بالا در نواحی باز بدن، مانند صورت، پشت گردن و منطقه V شکل خط گردن، بازوها و پشت دست ها در اثر تماس با نور آفتاب ایجاد می شود. پرتوهای فرابنفش A,B نور آفتابف رادیکال های آزادی ایجاد می کنند که به سلول های پوست سالم آسیب می رسانند و ترمیم پوست را به عقب می اندازند و در ایجاد سرطان پوست نقش دارند. این پرتوها، الاستین پوست را تجزیه می کنند و از دست رفتن کلاژن آن را تسریع می بخشند و در نتیجه موجب بروز چروک می شوند و نیز بعضی از نقاط پوست را نازک تر و نقاط دیگر آن را ضخیم تر می کنند.

استفاده از ترکیبات ضد آفتاب موجب محافظت از پوست در برابر آثار زیان بخش نور خورشید می شود و حتی ترمیم آسیب های پوستی را به دنیال دارد. برای به دست آوردن نتایج بهتر، از ترکیبی با SPF حداقل ۱۵ استفاده کنید و چنان چه پوست حساسی دارید، ترکیب ضد آفتاب با SPF برابر ۳۰ برایتان مناسب تر است. ترکیب ضد آفتاب را نیم ساعت قبل از خارج شدن از منزل، حتی در روزهای ابری بر روی پوست خود بمالید و این کار را هر دو ساعت (بویژه در صورتی که عرق می کنید یا پوست خود را با حوله خشک کرده اید) تکرار نمایید.

دو نوع ترکیب ضد آفتاب وجود دارد: نوع فیزیکی و نوع شیمیایی. ترکیبات ضد آفتاب فیزیکی حاوی اکسیدروی و دی اکسید تیتانیوم هستند که پرتوهای فرابنفش A,B را پخش یا منعکس می کنند تا نتوانند به پوست نفوذ کنند. ترکیبات ضد آفتاب شیمیایی معمولا حاوی یک یا چند ترکیب فعال، مانند آو وبنزون، اکسی بنزون یا ترکیب جدیدتر گلزوریل هستند که پیش از آن که پرتوهای فرابنفش به پوست آسیب برسانند را جذب می کنند. از این دو نوع ترکیب فیزیکی بهتر است.

 

کرم ضد آفتاب فیزیکی CALLIBELL – SPF 50

برخی از مزایای کرم ضد آفتاب فیزیکی CALLIBELL – SPF 50 :
* حد اکثر حفاظت در برابر نور خورشید
* مناسب برای کهنوردی و اسکی
* پیشگیری از ایجاد لک های قهوه ای ناشی از سوختگی، پیلینگ، جای جوش، و جای زخم
* پیشگیری از چروک، پیری زودرس و سرطان پوست
* ایجاد نرمی، آرامش و لطافت پوست

برای مشاهده ادامه مطلب لینک زیر را کلیک کنید

کرم ضد آفتاب فیزیکی CALLIBELL – SPF 50برچسب ها: كرم، ضد افتاب، كرم ضد افتاب خوب، كرم ضد افتاب قوی، كرم ضد افتاب، كرم ضد افتاب كالی بل، پیشگیری از چروک،
[ شنبه 2 خرداد 1394 ] [ 10:28 ق.ظ ] [ Reza Jafari ]